האם יזמות מתאימה לכם?

הקמת העסק עצמאי יכולה להיות חוויה מרגשת ומהנה. המונח להיות עצמאי טומן בתוכו יתרונות רבים, כגון: להיות הבוס של עצמכם, הגדרת לוח הזמנים שלכם ועשייה עם סיפוק רב. אבל, על מנת להפוך ליזם מצליח נדרש תכנון מעמיק, יצירתיות ועבודה קשה.

 לפני שמתחילים בתהליך, כדאי לשקול האם יש לכם את המאפיינים וכישורים אשר ניתן לזהות אצל יזמים מצליחים:

לקיחת סיכונים

להיות הבוס של עצמכם פירושו של דבר גם לקחת אחריות על החלטות קשות. יזמות כרוכה באי ודאות. האם אתם נמנעים מאי ודאות בחיים בכל המחיר? אם כן, אז יתכן ויזמות אינה מתאימה לכם. האם אתם נהנים מהריגוש של לקיחת סיכונים מחושבים? אז תמשיכו לקרוא.

עצמאות

יזמים צריכים לעשות הרבה החלטות בעצמם. אם אתם סומכים על האינסטינקטים שלכם – ואתם לא מפחדים מדחייה מדי פעם – אתם יכולים להיות על הדרך הנכונה כדי להיות יזם.

יכולת שכנוע

ייתכן שיהיה לכם את הרעיון הגדול ביותר בעולם, אבל אם אתם לא יכולים לשכנע את הלקוחות, העובדים, נותני אשראי או שותפים פוטנציאליים בגדולת הרעיון שלכם, אתם עלולים למצוא את היזמות קשה מאוד. אם אתם נהנים מלדבר בפני קהל, מצליחים לסחוף אחריכם אנשים חדשים בקלות ויודעים לשכנע אנשים לתמוך בדעותיכם, סביר להניח שאתם מסוגלים להביא את הרעיון שלכם לידי הצלחה.

יכולת לנהל משא ומתן

 כבעלי עסקים קטנים, תצטרכו לשאת ולתת פעמים רבות עם גורמים שונים. כישורי משא ומתן מלוטשים יעזרו לכם לחסוך כסף ולשמור על העסק שלכם.

יצירתיות

האם אתם מסוגלים לחשוב על רעיונות חדשים? האם אתם יכולים לדמיין דרכים חדשות לפתרון בעיות? יזמים חייבים להיות מסוגלים לחשוב באופן יצירתי. יזם מצליח מחפש תמיד איך לנצל את ההזדמנויות החדשות.

תמיכה של הסביבה

בתור יזמים, אתם תיאלצו לקבל החלטות חשובות רבות, במיוחד בחודשים הראשונים של פתיחת עסק משלכם. אם אין לכם רשת תמיכה של חברים ומשפחה, שקולו למצוא יועץ עסקי אשר ישמח לתת לכם עזרה והכוונה על מנת להוביל את העסק שלכם להצלחה.

עדיין חושבים שיש לך מה שנדרש כדי להיות יזם ולהקים עסק חדש? גדול! אם כך, אתם מוזמנים לבחון כיצד והאם כדאי להקים את העסק.

לפגישה ייעוץ ראשונית ללא עלות וללא התחייבות, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

תוכן ההודעה